کدبازان

لوازم دندانپزشکی | فروش اینترنتی مواد دندانپزشکی | مواد مصرفی دندانپزشکی | فروش لوازم دندانپزشکی | فروش لوازم دندانسازی | فروش مواد دندانسازی

فروش تجهیزات دندانپزشکی | فروش مواد دندانسازی | فروش لوازم دندانسازی | فروش مواد مصرفی دندانپزشکی مواد دندانپزشکی

خرید اینترنتی مواد دندانپزشکی | لیست لوازم مصرفی دندانپزشکی | فروشگاه اینترنتی مواد دندانپزشکی | فروش اینترنتی مواد دندانپزشکی | لوازم مصرفی دندانپزشکی

سنسور رادیوگرافی Carestream - RVG 5200

سنسور رادیوگرافی Carestream - RVG 5200

معرفی و خرید اینترنتی و آنلاین سنسور رادیوگرافی RVG 5200 - Digital Intraoral Sensors تولید کمپانی Carestream Health (کداک) - آلمان


   

 12 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش آریا پردیس درمان

   


شرکتCarestream Dental
کشورآلمان
نوع تکنولوژیCMOS
رزولوشن16lp/mm
ابعاد سنسورسایز 1: 27.6x37.7mm | سایز 2: 32.2x44.2mm
ابعاد فعال سنسورسایز 1: 22.2x29.6mm | سایز 2: 26.6x 35.5mm
ضخامت سنسور7.3 میلی متر

کلمه RVG مخفف‌ رادیوویزوگرافی‌ (Radio Viso Graphy) است‌. تکنیک‌ RVG یک‌ روش‌ نسبتاً جدید در تصویربرداری‌ دندان‌ می باشد و با استفاده از آن دیگر نیازی به‌ فیلم‌ رادیوگرافی‌ و ماده ظهور و ثبوت‌ نمی باشد. این‌ سیستم‌ برروی‌ دستگاه های‌ رادیوگرافی‌ که‌ دارای‌ دکمه RVG بوده‌ و یا می‌توان‌ به صورت‌ دستی‌ زمان‌ تابش‌ آنها را تا 0.01 ثانیه‌ کم‌ کرد، کاربرد دارد.

     

از مزایای‌ مهم‌ RVG این‌ است‌ که‌ دوز اشعه‌ به میزان 75 الی‌ 80 درصد نسبت به دیگر روش ها کاهش‌ یافته‌ و خطر اشعه‌ X در این‌ سیستم‌ تقریباً وجود نخواهد داشت‌. RVG از یک‌ سنسور که‌ در داخل‌ دهان‌ بیمار قرار می‌گیرد، تشکیل‌ شده‌ است‌ بطوری که‌ سطح‌ حساس‌ آن‌ در مقابل‌ کن‌ رادیوگرافی باشد. این‌ سنسور همان‌ نقش‌ فیلم‌ را ایفاء کرده‌ و با تاباندن‌ اشعه‌ این‌ سنسور تصویر را بلافاصله‌ برروی‌ کامپیوتری‌ که‌ به‌ آن‌ متصل‌ است‌، منتقل‌ می‌کند و کلیه مراحل‌ پردازش‌ تصویر توسط‌ نرم‌افزار مخصوصی صورت‌ می‌گیرد.

      

از کارهای‌ مختلفی‌ که‌ با این‌ نرم افزار برروی‌ تصویر گرفته‌ شده‌ می‌توان‌ انجام‌ داد به‌ موارد زیر می‌توان‌ اشاره‌ نمود:

 ۱ـ پرونده‌ سازی‌ برای‌ بیمار
 ۲ـ امکان‌ اندازه گیری‌ کانال ها و ابعاد مختلف‌ برروی‌ تصویر
 ۳ـ امکان‌ رنگ آمیزی‌ تصاویر
 ۴ـ شناسایی‌ دقیق‌ عارضه های‌ روی‌ تصویر
 ۵ـ سه‌ بعدی‌ سازی‌ تصویر
 ۶ـ اندازه گیری‌ زوایای‌ مختلف‌ برروی‌ تصویر
 ۷ـ امکان‌ بزرگنمایی‌ تصویر جهت‌ مشاهده بهتر آن‌
 ۸ـ اعمال‌ فیلترهای‌ Boost و High Pass Filter جهت‌ شارپ‌ نمودن‌ و آشکارسازی‌ لبه‌های‌ تصویر
 ۹ـ امکان‌ چرخش‌ (Rotation) و معکوس‌ سازی‌ (Inversion) تصویر

         

        

یکی از RVGهای محبوب و موجود در بازار مدل 5200 تولید کمپانی آلمانی Carestream، پیشرو و مشهور در زمینه تصویربرداری و عکسبرداری دندانپزشکی می باشد. این سنسور تمام آنچه یک دندانپزشک از یک دوربین رادیوگرافی را انتظار دارد، ارائه می دهد و بی شک نه تنها رضایت شما بلکه رضایت بیمارتان را نیز جلب می نماید.

          

     

این سنسور دارای دو سایز می باشد:

- سایز 1 مناسب برای اکثر موارد با اندازه 22.2x29.6 میلی متر

- سایز 2 (30% بزرگتر از سایز 1) مناسب برای عکس برداری از سطح وسیع تر و روش بایت وینگ (Bitewing) با اندازه 26.6x35.5 میلی متر

   

خصوصیات و مزایای سنسور RVG 5200:

   

   

۱. کیفیت عالی و مقرون به صرفه بودن آن

5200، سنسوری مقاوم و نتیجه تکنولوژی اکسید فلز نیمه هادی (CMOS مخفف Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) می باشد که این امر علاوه بر سهولت استفاده از آن در افزایش سرعت عکسبرداری و کیفیت تصویر بدست آمده نیز تاثیر دارد، اما چگونه؟!

    

سنسورهای دارای تکنولوژی CMOS دارای پیکسل های فعال بود که در نتیجه:

۱. افزایش نسبت سیگنال به نویز و نهایتاً ارتقای کیفیت و رزولوشن تصویر (16lp/mm) می گردد.

۲. افزایش سرعت پاسخ دهی پیکسل ها و عکسبرداری و در نتیجه صرفه جویی در وقت و افزایش تمرکز دندانپزشک برروی بیمار خود

۳. دارای اجزاء و قطعات ساده، کوچکتر و همچنین ارزان تر

    

     

۲. دوام طولانی مدت، سنسوری ضد آب و ضد ضربه

تولید سنسورهای بادوام یکی از دغدغه های اصلی کمپانی Carestream می باشد بطوری که یک آزمایشگاه برای کنترل کیفیت محصولات خود اختصاص داده است و مطابق بودن محصولات خود را با استانداردهای کمپانی از جمله بادوام بودن، انعطاف پذیری سیم و امکان غوطه ور کردن آن در مواد ضدعفونی کننده و ... را تائید و تضمین می نماید. بطوری که هر سنسور در هر مرحله از تولید مورد تست قرار می گیرد تا از کیفیت و عملکرد عکسبرداری آن اطمینان حاصل شود.

     

   

سنسور 5200 ضد آب بوده و امکان غوطه ور کردن آن در محلول ضدعفونی کننده وجود دارد و همچنین پد سیلیکونی اطراف آن و لایه سربی (تفلون) محافظ آن مانع از آسیب سنسور در صورت اعمال فشار بیش از حد، افتادن از بلندی و حتی گاز گرفتن می شود.

     

۳. عدم پیچیدگی و استفاده آسان

برای استفاده از سنسور 5200 نیازی به کنترل باکس و یا آماده سازی سنسور و همچنین رابط تهیه تصویر نمی باشد، تنها کافیست آن را در محل موردنظر قرار دهید، دکمه Expose را فشار دهید و سپس تصویر بدست آمده را مشاهده نمائید.

     

   

   

۴. راحتی و در نتیجه رضایت بیشتر بیمار، بطوری که طراحی ارگونومیک، ضخامت کم سنسور (7.3 میلی متر) و همچنین لبه های گرد آن تضمین کننده راحتی بیمار است.

   

      

    

۵. نرم افزار کاربردی و کاربرپسندانه (User Friendly)

این نرم افزار دارای تمامی ملزومات و آپشن های موردنیاز دندانپزشک از جمله مشاهده، آنالیز، ویرایش و ذخیره تصویر می باشد.

    

   

* برای مشاهده نمونه تصاویر گرفته شده توسط این سنسور، لطفاً از تصاویر موجود در آلبوم دیدن فرمائید *

      

      

تهیه کننده: واحد نقد و بررسی و تحلیل دندال

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۰۵

       


خرید تجهیزات دندانپزشکی | خرید اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی | فروش لوازم و تجهیزات پزشکی| خرید انلاین تجهیزات دندانپزشکی | دوربین و رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی | خرید لوازم و تجهیزات دندانپزشکی

قیمت تقریبی سنسور رادیوگرافی Carestream - RVG 5200

17,500,000 تومان