کدبازان

لوازم دندانپزشکی | فروش اینترنتی مواد دندانپزشکی | مواد مصرفی دندانپزشکی | فروش لوازم دندانپزشکی | فروش لوازم دندانسازی | فروش مواد دندانسازی

فروش تجهیزات دندانپزشکی | فروش مواد دندانسازی | فروش لوازم دندانسازی | فروش مواد مصرفی دندانپزشکی مواد دندانپزشکی

خرید اینترنتی مواد دندانپزشکی | لیست لوازم مصرفی دندانپزشکی | فروشگاه اینترنتی مواد دندانپزشکی | فروش اینترنتی مواد دندانپزشکی | لوازم مصرفی دندانپزشکی

اسکنر داخل دهانی رنگی باسیم 3Shape - TRIOS

اسکنر داخل دهانی رنگی باسیم 3Shape - TRIOS

معرفی و بررسی اسکنر داخل دهانی 3Shape - TRIOS ساخت دانمارک مناسب برای تهیه اسکن و تصویر سه بعدی از دهان بیمار برای درمان های دندانپزشکی - وسیله ایی ایده آل برای همراهان دندانپزشکی دیجیتال


    

بسته به شرایط خرید و قیمت ارز، قیمت این محصول متغیر می باشد.

        

 دارای 24 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش کوشا فن پارس

         
شرکت3Shape
کشوردانمارک

       

            

   

     

 مزیت های کلیدی
       

                             

اسکن رنگ واقعی  و تشخیص دقیق شید دندان

                

                             

       

امکان استفاده از اسکنر TRIOS به عنوان یک دوربین داخل دهانی ثبت تصاویر با کیفیت HD و همچنین قابلیت مشخص نمودن نواحی اطراف و توضیح راه های احتمالی برای درمان به بیمار

     

            

       

آشنایی با چهار نسل از اسکنر داخل دهانی TRIOS

TRIOS Standard

نسل اول TRIOS
قابلیت اتوکلاو سری اسکنر
مناسب برای کرون و بریج
مناسب برای اینله و انله

     

TRIOS 3

دارای سری (تیپ) کوچکتر و در نتیجه اسکن راحت تر دهان های کوچک
ارتقا ارگونومیک و سریع تر
تشخیص رنگ واقعی مطابق با Vita Classic و Vita 3D Master

    

TRIOS Color

نسل سوم TRIOS
قابلیت اسکن رنگ واقعی
ارتقا کیفیت اسکن و تصاویر
قابلیت ثبت تصاویر HD
افزایش کاربردها، از جمله مناسب برای ایمپلنت، Post و Core و اوردنچر

            

TRIOS  Wireless

جدیدترین نسل TRIOS، بدون سیم
قابلیت اسکن رنگ واقعی
ارتقا کیفیت اسکن و تصاویر
قابلیت ثبت تصاویر HD
افزایش کارآیی و سهولت استفاده
موجود به دو صورت Cart و POD

                  
   

                        

کمپانی 3Shape، تریوس را در سه پکیج مجزا (Setup) بسته به شرایط استفاده به کاربران خود ارائه می دهد:

 

TRIOS Cart

در این پکیج صفحه مولتی تاچ (لمسی) و اسکنر برروی یک پایه چرخ دار قرار گرفته است و امکان استفاده چندین یونیت از TRIOS را فراهم نموده است.

این پکیج برای استفاده در کلینیک ها و مطب های مناسب می باشد.

    

TRIOS POD

این پکیج قابل حمل و پرتابل می باشد و از طریق پورت USB به لب تاپ دندانپزشک متصل می شود.

ای پکیج یک گزینه ایده آل برای دندانپزشکانی می باشد که در چندین مطب معاینه انجام می دهند.

          

 

TRIOS Chair integration

همان TRIOS Cart است البته نصب شده برروی یونیت دندانپزشک.

قابل استفاده تنها برای یک یونیت.

          

                

      

           

یکی از مزیت های اسکنر TRIOS افزایش دقت و سرعت می باشد به طوری که برای اسکن کامل دهان بیمار تنها ۵ دقیقه زمان لازم است و دیگر نیازی برای صبر کردن و آماده سازی مواد قالبگیری نیست و علاوه بر کاهش زمان انتظار بیمار، وی به علت عدم استفاده از مواد قالبگیری، احساس بدی تجربه نمی کند. همچنین یکی از مزیت های آن امکان توقف اسکن کردن و استراحت دادن به بیمار به منظور آرامش و رقع رفلاکس وی می باشد. برای اسکن نمودن توسط تریوس، نیازی به استفاده از پودر و اسپری نمی باشد که این موضوع خود در کاهش زمان پروسه و افزایش راحتی و رضایت بیمار نقش دارد.

          

یکی دیگر از مزیت های آن، برتری قالبگیری دیجیتال نسبت به روش سنتی می باشد زیرا با استفاده از روش دیجیتال دیگر نیازی به خرید و نگهداری مواد قالبگیری نیست و از طرفی دیگر به علت دقت بسیار بالای آن، نیازی به تکرار قالبگیری و انجام کار نمی باشد که این موضوع خود در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت بسیار موثر می باشد. به طور معمول با استفاده از روش سنتی برای طراحی و ساخت پروتز مدت زمان زیادی (چند روز تا چند هفته) لازم است اما با استفاده از اسکنر داخل دهانی و روش موردنظر این زمان می تواند به چند ساعت تقلیل یابد.

            

TRIOS دارای تکنولوژی Ultrafast Optical Sectioning و ثبت تصاویر با سرعت بالا می باشد بطوری که می تواند بیش از ۳۰۰۰ تصویر سه بعدی را در هر ثانیه ثبت نماید (یعنی ۱۰۰ برابر سریعتر از دوربین های ویدئویی معمولی). همچنین نیازی به نگه داشته اسکنر در یک فاصله یا زاویه خاص به منظور تمرکز بر روی دندان های مورد نظر نیست و دندانپزشک می تواند اسکنر را در حین انجام اسکن بر روی دندان ها تکیه دهد و بعد از اتمام کار خود سر اسکنر (تیپ) را اتوکلاو نماید.

      

اسکنر TRIOS دارای طراحی ارگونومیک و بسیار خوشدست می باشد به طوری که ثبات اسکنر را در طول زمان انجام اسکن به حداکثر می رساند. تریوس دارای صفحه نمایش هوشمند می باشد و در صورت بروز خطا در حین اسکن و یا مشاهده خطا در قسمتی از اسکن، می توان با لمس صفحه نمایش توسط انگشت فقط بخشی که دارای اشکال است را پاک کرد و از همان ناحیه مجدداً اسکن را انجام داد و سپس اسکن جدید به طور خودکار در موقعیت درست قرار می گیرد.

      

    

طبق آمار گزارش شده در سال ۲۰۱۴، از هر سه دندانپزشک یک نفر تمایل به خرید دستگاه قالبگیری دیجیتال دارد و تمامی بیماران قالبگیری دیجیتال را نسبت به قالبگیری سنتی و استفاده از ایمپرشن آنالوگ ترجیح داده اند و همچنین کاهش ۱۷% هزینه در درمان های مستقیم و دیجیتال مشاهده گردید.

TRIOS از لحاظ سخت افزاری یک سیستم باز می باشد و با گذر زمان منسوخ نمی شود بلکه به علت داشتن Future-Proof بهتر می شود.

طبق آمار استفاده از تکنولوژی CAD/CAM توسط لابراتوارهای دندانپزشکی در سال ۲۰۱۴ در آمریکا ۴۸% بوده است به طوری که این رقم در سال ۲۰۰۵، ۵% بوده است و ۷۰% از آنها برای ساخت رستوریشن ها از رستوریشن های پیش ساخته دیجیتالی استفاده می نمایند.

     
    

مزایا:

 - افزایش سود و بازده لابراتوار و در نتیجه توانایی ارائه خدمات بیشتر و آفرهای بهتر برای دندانپزشکان
 - افزایش دفت و کیفیت پروتزهای ساخته شده
 - افزایش راندمان کاری و توانایی ساخت تعداد بیشتر پروتزی

      

      

براساس آمار ارائه شده توسط سازمان ملل متحدد جمعیت جهان با سیری بی سابقه به سمت پیری در حال حرکت است و متعاقباً این سیر افزایش سن جامعه همراه با حقایق، چالش ها و واکنش هایی است. یکی از این حقایق و چالش ها، افزایش نیاز به خدمات درمانی و هزینه های درمانی است. به طور معمول ۲۵% از افراد بالای ۷۴ سال دندان دائمی خود را از دست می دهند و این حاکی از افزایش نیاز جامعه به کاشت ایمپلنت است و رفته رفته با افزایش آگاهی افراد، متخصصینی موفق و منتخب می شوند که از تکنولوژی های برتر برای افزایش وارتقای کیفیت کار خود استفاده کنند.
    

برای کاشت ایمپلنت، می توان با استفاده از انطباق اسکن تهیه شده توسط TRIOS و عکس CBCT بیمار در نرم افزار Implant Studio، بهترین موقعیت و حالت را برای کاشت ایمپلنت در نظر گرفت.

    

        

برای اطلاعات بیشتر در مورد این کاربرد TRIOS، می توانید مطلب "دیجیتال ایمپلنتولوژی؛ ابرتکنولوژی و نوآوری جدید دندانپزشکی دیجیتال" در مجله دندال را مطالعه نمائید.

     
   

مزایا:

 - افزایش دقت
 - کاهش خطا و نیاز به بازسازی و تکرار فرآیند
 - کاهش زمان انتظار بیمار و تعداد دفعات مراجعه وی
 - ارائه طرح درمان متناسب با شرایط بیمار
 - ارائه روشی ساده و مقبول تر برای مرحله پروتزی
 - احساس رضایت هرچه بیشتر بیمار
 - صرفه جویی در وقت دندانپزشک و امکان ویزیت تعداد بیماران بیشتر
    

* TRIOS برای اکثر سیستم های ایمپلنتی قابل استفاده می باشد.

   

     

برای متخصصین ارتودنسی استفاده از TRIOS همانند یک بازی می ماند و دیگر نیازی به ساخت نمونه گچی و انجام عملیات لازم برروی آن نیست. دندانپزشک می تواند در لحظه و با استفاده از نرم افزار 3Shape orthodontic software طرح درمان خورد را انتخاب نماید و تغییرات لازم را به راحتی اعمال نماید. همچنین می تواند مراحل انجام کار و نتیجه نهایی را به بیمار همانطور که برروی صندلی نشسته است، نشان دهد.

      

       

    

آینده نگری 3Shape

طبق آمار ارائه شده در حال حاظر بیش از ۵% جمعیت جهان (تقریباً ۳۶۰ میلیون) ناشنوانا می باشند و یا از مشکلات شنوایی رنج می برند که بطور تقریب ۱/۳ آن افراد بالای ۶۵ سال می باشد و تخمین زده می شود این آمار تا سال ۲۰۳۱ با رشد ۴۵ درصدی همراه باشد که TRIOS قابلیت مواجهه با این رشد و پاسخگویی به نیاز جامعه را برای کاربران خود تضمین نموده است.

       

      
       

مزایا:

- ساخت سریع، آسان و ارزان با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM
- دقت بالا
- نتایج تکرارپذیر
- کاهش خطا
- افزایش بازدهی

     

     

   

مطالعات انجام شده

بسیاری از تولیدکنندگان تجهیزات دیجیتال، در پی طراحی و ساخت نمونه های جدید اسکنر داخل دهانی می باشند و به همین دلیل، در بازار این نوع محصولات، تنوع خوبی به چشم می خورد. وجود همین تنوع و همچنین قیمت بالای این محصولات، زمینه ساز سخت گیری های بیشتر خریداران در انتخاب اسکنر مورد نظرشان است. تحقیقات و مطالعات زیادی به منظور سنجش عملکرد و بهبود مستمر اسکنرها در دنیا انجام می گیرد.

       

طبق آخرین مطالعه انجام گرفته توسط گروهی از متخصصین دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی، اسکنرها از لحاظ صحت، دقت و زمان مورد نیاز برای اسکن در دو روش Full arch و Posterior sextant با یکدیگر متفاوت می باشند. در این مطالعه آزمایشگاهی هفت اسکنر داخل دهانی بنام با کمک نرم افزار 3D مترولوژی با یکدیگر مقایسه شدند و نتایج جالبی بدست آمد.
   

  • CEREC Omnican - Dentsply Sirona
  • CEREC Bluecam - Dentsply Sirona
  • PlanScan - Planmeca
  • Cadent iTero - Align Technology
  • C3500 - Carestream
  • Trios - 3Shape
  • D800 Model Scanner - 3Shape
       

به نقل این گروه، اسکنر PlanScan و همچنین اسکنر CEREC Omnican به عنوان بهترین گزینه برای اسکن کردن Sextant به دلیل داشتن بهترین دقت و صحت معرفی گردید و اسکنر تریوس به دلیل داشتن بهترین تعادل در سرعت و دقت، بهترین گزینه برای اسکن Full arch بوده است.

این مقاله در ماه جولای سال 2017 در مجله Prosthetic Dentistry منتشر شده است که حق کپی آن برای پایگاه اطلاع رسانی Elsevier بوده و در بسیاری از وب سایت های دیگر همچون Science Direct نیز منتشر گردیده است.

این مقاله را در مجله دندال نیز می توانید مطالعه نمائید.
    

دانلود مقاله

         

      * برای مشاهده تصویر با وضوح بالاتر لطفاً برروی تصویر کلیک نمائید.

   
اما این پایان ماجرا نیست... تحقیقات همچنان ادامه دارد و ممکن است نتایج باز هم تغییر کند. سوال اصلی اینجاست که بهترین راه برای انتخاب چنین تجهیزاتی چیست؟ برای پاسخ به این سوال، آگاهی از نتایج مطالعات معتبر دنیا اولویت اول است. در مرحله بعد، تشخیص صحیح نیازها و انتظارات خود قبل از هرگونه اقدامی برای خرید می باشد و در نهایت، کار با دستگاه و مشاهده عینی عملکرد مفید است که می تواند میزان قدرت دستگاه را در برآورده ساختن انتظارات خریدار مشخص نماید.

   
در همین راستا، توصیه ما این است که با دنبال نمودن بخش دندانپزشکی دیجیتال دندال از ابتدا، از بازی های تجاری فاصله گرفته و بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

   
با وجود تحقیقات صورت گرفته در زمینه تعیین بهترین اسکنر داخل دهانی، باید گفت در حال حاضر پاسخ به این سوال که کدام دستگاه بهترین است، به آسانی امکان پذیر نیست، چرا که بسیاری از دستگاه های مورد بررسی به صورت علمی در دسترس نیستند و هر كدام كارايی متفاوتی دارند. از طرفی هر یک از اسکنرهای داخل دهانی موجود دارای ویژگی های انحصاری، مزایا و معایبی هستند که دندانپزشکان را متناسب با اولویت ها و نیازهایشان، در انتخاب سیستم مناسب مورد نیاز یاری می نمایند.  

        

  

منابع:

Accuracy of four intraoral scanners in oral implantology: A comparative in vitro study. Imburgia M., Logozzo S., Hauschild U., Veronesi G., Mangano C., Mangano F.G. BMC Oral Health, Volume 17,2017
   

Evaluation of the accuracy of 7 digital scanners: An in vitro analysis based on 3-dimensional comparisons. Renne, Walter et al. Journal of Prosthetic Dentistry, Volume 118, Issue 1, 36-42


خرید تجهیزات دندانپزشکی | خرید اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی| فروش لوازم و تجهیزات پزشکی| خرید انلاین تجهیزات دندانپزشکی | تجهیزات جراحی و ایمپلنتولوژی دندانپزشکی | خرید لوازم و تجهیزات دندانپزشکی

قیمت تقریبی اسکنر داخل دهانی رنگی باسیم 3Shape - TRIOS

135,000,000 تومان